Utrzymajmy pakiet do zwycięstwa

Kategoria Liga Europejska
Historia 13-11-2023, 13:22
„Villarreal” wraca z „Maccabi Haifa” (1:2) w Lidze Europy, ale klub odchodzi z funkcji głównego trenera. Jego wiadomość nie przedostała się do szatni, która nie zareagowała i czekała na Atlético

"Villarreal" wraca przeciwko "Maccabi Haifa" (1:2) w Lidze Europy, ale klub odchodzi z funkcji głównego trenera. Jego wiadomość nie przedostała się do szatni, która nie zareagowała i czekała na Atlético
"Villarreal" podjął już decyzję. José Rojo Pacheta nie zaczął grać w drużynie, odkąd Pacheta Groguet wszedł na ławkę rezerwowych i z tego powodu został zwolniony w piątek. Wydawało się, że zasłużone zwycięstwo nad Maccabi Haifa (1:2) w Lidze Europy dodało mu trochę życia, ale był już zawieszony. „Bardzo cierpimy, nie sprawia nam to przyjemności i jesteśmy bardzo zajęci. Gramy z dużą ilością zobowiązań i rzeczy robimy bez zaangażowania... Postaramy się grać bardziej poprawnie” – przyznał Pacheta po meczu. Nie miał czasu Z pięcioma punktami straty do
LaLigi i wyjazdem do Atletico na Metropolitano na horyzoncie, rodzina Roigów w końcu porozumiała się z trenerem . Po odejściu Unaia Emery'ego drugi zakład nie poszedł tak dobrze, jak oczekiwali. Obecnie uwaga skupia się na Marcelino Garcíi Toralu, który może wrócić do Ceramica siedem lat po nagłym odejściu w sierpniu 2016 r.

CO SIĘ DZIEJE Z ZESPOŁEM?

Otwarta rana między trenerem a Fernando Roigiem została zagojona i obaj ponownie nawiązali serdeczne relacje. Po porażkach z „Granadą” i „Atlético” wymiana wiadomości była intensywna, choć negocjacje w sprawie pobytu reprezentanta Asturii poza Marsylią nie są jeszcze w wystarczającym stanie. Marcelino chciałby opisać średnioterminowy projekt przywracający stałe elementy łodzi podwodnej, na której obecnie widać nieznany obraz.

Nie jest łatwo odkryć, co było przyczyną rozpadu zespołu. Wyjście z Ligi Mistrzów doprowadziło do cięć budżetowych, które doprowadziły do ​​odejścia takich zawodników jak Pau Torres, Samu Chukwueze, Nico Jackson, Lo Celso i bramkarz Gero Rulli. Zrekompensowano je podpisaniem Sorlota i przybyciem Comezanii oraz listem wolnościowym Denisa Suareza. Z wyjątkiem Norwega reszta ma ograniczone minuty i problemy fizyczne. Dodaj do tego pogorszenie wyników weteranów, takich jak Albiol, Capoue i Parejo, oraz sporadyczne kontuzje Jeremy'ego Pino i Juana Foyta. Gerard Moreno pojawia się w przebłyskach, podobnie jak Álex Baena.

Do braku rozpoznawalnego pomysłu na grę, uznanego przez samych graczy, należy dodać kontrowersyjną fizyczność. Pacheta nie mógł aktywować laski. Wygrał tylko cztery z 12 meczów: dwa w lidze, jeden w Lidze Europy przeciwko Rennes i drugi w pucharze przeciwko Chikli. Do tego doszły dwa remisy i pięć porażek, w tym trzy na Ceramice, co wywołało protesty fanów. Athletic strzelił trzy gole w pierwszej połowie i strzelił bardzo bolesnego gola. Finał 3:2 nie przeszkodził Fernando Roigowi w odbyciu 15-minutowej rozmowy na boisku z Raulem Albiolem, aby zrozumieć i przeanalizować, jak czuła się szatnia i jakie rozwiązania widziała.

Propozycja Pachety, podobnie jak Setiena, nie pasuje do składu. Kantabryjczyk przetrwał poprzedni sezon, kwalifikując się do Ligi Europy, ale jego zasługi szybko się wyczerpały. Z rekordem jednego zwycięstwa i trzech porażek, a także średnio dwóch straconych bramek na mecz, zostali wyrzuceni po pierwszej przerwie La Liga. Od sezonu 18/19 żółta drużyna nie straciła tylu bramek. Krwawienie w defensywie nie ustało, a Villarreal jest trzecim najlepszym strzelcem LaLigi z 21 golami, ustępując jedynie drużynom z najniższych pozycji w lidze, Almerii i Granadzie.